Artı TV'de otosansür iddiası

Haber Merkezi-

Şimdilik Almanya’dan yayın yapan Artı TV’de 9 Ağustos akşamı ilginç bir otosansür olayı yaşandı. Artı Tv kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre 9 Ağustos akşam TSİ 20.00’de başlayan programın konukları Amerikalı profesör Henri Barkey ve CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan’dı.

Ezo Özer’in moderatörlüğündeki programın konusu günlerdir tartışılan ve ilk kez gerçeği Muhalif tarafından yayınlanan Osman Kavala’nın 18 Temmuz 2016’da Karaköy Lokantası’nda Henri Barkey’le karşılaşması, daha sonra da gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’la yemek yemesiydi.

Öğrendiğimize göre programın ilerleyen dakikalarında Yurter Özcan’ın Aslı Aydıntaşbaş hakkında sert ifadeler kullanması üstüne Artı TV’nin yayın yönetmeni Ali Duran Topuz yayına müdahale edip Özcan’ın o sözlerinin çıkarılmasını istiyor. Ancak ne olduysa oluyor ve Ali Duran Topuz bununla da yetinmeyerek tam yayın sonlandığı sırada programın tümüyle silinmesi talimatını veriyor.

Artı TV bünyesinde ve televizyon çevrelerinde bu olay üstüne sorulan soru, hangi derin odakların, bir süre önce Gazete Duvar’dan istifa edip Artı TV’ye transfer olur olmaz kesinlikle otosansür uygulamayacağı sözü veren Ali Duran Topuz’dan programı yayından kaldırmasını istedikleri.

Bir de Artı TV hakkında not düşelim. Öğrendiğimize göre Artı TV artık İstanbul’a taşınıyor. Almanya’daki bütün kadrosunun işine son veren Artı TV Yakın gelecekte yayınlarına İstanbul’dan devam edecekmiş.

Yurter Özcan'ın Twitter'dan paylaştığı yazı şu şekilde:

MicrosoftTeams-image%20(6).png
 
Üst Alt