Masada nasıl para bırakılmaz, nasıl pazarlık yapılır?

Dr Kayhan Yıldırım Muhalif'in konuğu oldu. Yıldırım, Den Yayınevinden çıkan son kitabı "İstediğini alma sanatı"nı ve önemli müzakere yöntemlerini Muhalif.e anlattı.

Masada nasıl para bırakılmaz, nasıl pazarlık yapılır? Hangi durumlarda kaybetmek aslında kazanmak anlamına gelir? Şeytanla müzakere ne demektir? Ufak bir pazarlık geleceğimizi nasıl etkileyebilir? Tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası youtube kanalımızda..Bu kitap size nasıl faydalı olacak?

  • Kitabın sonuna geldiğinizde; karşılaşabileceğiniz tüm müzakere durumlarında uygulayabileceğiniz zihinsel modelleri öğrenmiş olacaksınız. Bu zihinsel modeller, tüm hayatınız boyunca gerek iş gerekse özel hayatınızda kullanılabilir nitelikte olacak.
  • Müzakereye etkin hazırlık yapmayı öğreneceksiniz. Müzakere öncesi hazırlık yapmanın sizin için ne kadar huzur verici bir durum olduğunun farkına varacaksınız.
  • Tabii işler kimi zaman bizim istediğimiz yönde gelişmeyebilir. Zor koşullar altında da mevcut zihinsel müzakere modelleriniz en büyük yardımcınız olacak.
  • Sizin uygulayabileceğiniz ya da size uygulanabilecek taktikleri ve stratejileri öğreneceksiniz.
  • Farklı müzakereci tarzları ile görüşme yapmanın stratejilerini öğreneceksiniz.
  • Hepimizin düşebileceği müzakere tuzaklarına karşı hazırlıklı olacaksınız.
  • Fiyat müzakerelerinden en kârlı şekilde çıkacaksınız.
  • Duygusal Zeka’nızı (EQ) geliştirerek başarılı müzakerelerde bulunacaksınız.
  • Müzakerenin psikolojik temellerine hakim olacaksınız.

Kitap Önsöz:

Sabah uyandınız… Çok önemli bir toplantıya gideceksiniz. Deneyimli bir şoförseniz, hiç “Aman Allah’ım ben nasıl araba kullanacağım şimdi? Fren hangisiydi, ya gaz?” gibi bir stres kaplar mı içinizi? Hayır tabii ki.

Çünkü önce bir arkadaşımız ya da bir aile bireyimiz bize araba kullanmayı öğretti. Ya da sürücü kursuna gittik. Belki tüm derslere katıldık belki de kendimize çok güvendiğimiz için, doğrudan sınava girdik. Elimizde muhtemelen etrafı pvc kaplanmış bir sürücü belgemiz var. Sigortamız yapılıyor, kaskomuz var. Hatta cep telefonumuza gerekli tüm navigasyon programlarını yükledik. Şimdi… Stres olacak bir şey var mı? Yok tabii ki. Artık araba kullanmamız otomatikleşmiş halde. Yaptığımız yatırımlar sayesinde gönlümüz rahat, kafamız sakin ve hiç stres yaşamıyoruz.

Eğer siz de, müzakere ile ilgili stres duymak istemiyorsanız (ilk ben mi konuşayım, sert mi olayım ılımlı mı, eğer teklifimi kabul etmezlerse ne yapacağım vb.), müzakere konusunda gereken yatırımı yapmalısınız.

Bu kitap, sizi kısa sürede etkili ve başarılı bir müzakereci haline dönüştürmeyi hedefliyor. Kitapta anlatılanları uygulamaya başladığınızda hayattan daha fazlasını alabildiğinizi kendi gözlerinizle göreceksiniz.

“Hayatta hak ettiğimizi değil, müzakere ettiğimizi alırız.” diyor Dr. Chester L. Karass. Haydi başlayalım...

 
Üst Alt